Új taggal bővült a Karitatív Tanács

2015. március 04., címkék: osgyán dániel, mrsz

A kormány nagyra értékeli a karitatív szervezetek munkáját és az elmúlt években kialakult együttműködés valódi segítséget nyújtott a bajba jutott embereknek – mondta Balog Zoltán a Karitatív Tanács idei első ülésén, 2015. március 4-én. A Magyar Református Szeretetszolgálattal kibővült testület tanácskozásán Osgyán Dániel, a szervezet ügyvezető igazgatója átvette megbízólevelét a minisztertől.

Rendkívüli helytállás a vörösiszap-katasztrófa után

2011. október 05., címkék: szeretetszolgálat (mrsz), devecser, vörösiszap, Hírek, pál sándor, osgyán dániel

A vörösiszap-katasztrófa egy éves évfordulója alkalmából megemlékezést tartottak Kolontáron és Devecserben.  Az ünnepségen dr. Pintér Sándor belügyminiszter elismeréseket adott át a katasztrófa után segítséget nyújtó civil és hivatásos állománynak valamint a segélyszervezeteknek, köztük a Magyar Református Szeretetszolgálatnak (MRSZ) is.

A saját épségünkért is aggódnunk kellett

2011. március 17., címkék: Háttér, szeretetszolgálat (mrsz), természeti katasztrófák, Japán, japán, osgyán dániel

Visszatért Japánból az MRSZ négytagú küldöttsége. A hárommilliós segélyből nyolcszáz családhoz tudtak ivóvizet és élelmiszert eljuttatni. A földrengés sújtotta országban tapasztaltakról Osgyán Dániel, a küldöttség vezetője beszélt.

A Szeretetszolgálat segít az árvíz sújtotta településeken

2010. május 17., címkék: osgyán dániel, árvíz, borsod, Hírek, szeretetszolgálat (mrsz)

Első, gyors segélyként a Magyar Református Szeretetszolgálat több mint fél millió forint értékű szállítmányt visz a segítségre szoruló területekre. A szállítmányban ötven család részére élelmiszercsomagok vannak, valamint tisztítószerek, takarók, matracok, mert ezekre van a legnagyobb szükség. "Minden településen felvettük a kapcsolatot a helyi polgármesteri hivatallal, és a kérésük alapján állítottuk össze segélycsomagjainkat"- mondja Osgyán Dániel, a szeretetszolgálat és a segítségnyújtó akció vezetője.

Hazatért a magyar reformátusok második mentőcsapata is Haitiről – kilenc napig segítettek

2010. február 05., címkék: osgyán dániel, szeretetszolgálat, Hírek, haiti

Péntek délután megérkezett Ferihegyre második haiti útjáról a Magyar Református Szeretetszolgálat mentőcsoportja. Az orvosok és segítők nyugodtabb körülményeket tapasztaltak, s az élelmiszerosztásnak köszönhetően javult a közbiztonság is – mondta a reformatus.hu-nak Osgyán Dániel, a csoport vezetője.

Megérkeztek! – fájdalomcsillapítók és bébitápszerek sorakoznak a református segítők táskáiban

2010. január 29., címkék: osgyán dániel, haiti, Hírek, szeretetszolgálat (mrsz)

Megérkezett Haitire a Magyar Református Szeretetszolgálat második mentőcsoportja. Az Osgyán Dániel vezette hatfős csapat repülőgépe Dominikán szállt le és innen autóval tették meg az utat Haiti romba dőlt fővárosáig. A segítők az utazás előtti este kicsomagolták a gyógyszereket és tápszereket, hogy kevesebb helyet foglaljanak és az adományokat sporttáskákba tették  Az Air France légitársaság ugyan nem szállítja ingyen az adományokat, de jelentős kedvezményt kaptak az árból.

Híre ment a bátorságuknak – hazatértek a" leírhatatlanból" a segítők

2010. január 23., címkék: osgyán dániel, haiti, Hírek, szeretetszolgálat (mrsz)

Híre ment a magyar református mentőcsoport bátorságának Haitin. Az öt magyar nem az ENSZ oltalma alatt lévő bázison várta, hogy történjék valami, hanem a rájuk leselkedő veszélyek ellenére bevetették magukat a rommá dőlt nagyváros förtelmébe, és segíteni indultak. Pontosan tudták, hogy az igazán rászorulók közül sokan nem jutnak el az ideiglenesen felállított sátorkórházakig, ezért kimentek az emberek közé. Nem volt idejük gondolkodni saját helyzetükön, pedig kevés volt az ivóvizük, az élelmük, a biztonság pedig egészen más fogalom Haitin, mint itthon. A "vörös zónában" embereket lőttek fejbe, s az utcákon káosz uralkodott. Bár a kamerába mosolyogni próbáltak, lefogyva, mély barázdákkal az arcukon, különös szomorúsággal a szemükben érkeztek meg egy hét szolgálat után szombaton Budapestre az önzetlen segítők: Tóth Judit, Schmelczer Iván, Osgyán Dániel, Tóth Gábor és Sebő Gábor. Soha többé nem lesz olyan az életük, mint egy héttel korábban. Valami megváltozott…

Újra itthon – megérkezett a magyar reformátusok mentőcsoportja Haitiről

2010. január 23., címkék: osgyán dániel, haiti, Hírek, szeretetszolgálat (mrsz)

Újabb orvoscsoportot indít jövő héten a Magyar Református Szeretetszolgálat (MRSZ) Haitira – hangzott el szombat délután Budapesten, a református egyház zsinati hivatalában, ahol a földrengés sújtotta országból hazatért református orvoscsoport – Osgyán Dániel, Schmelczer Iván, Sebő Gábor, Tóth Gábor és Tóth Judit – tájékoztatta a sajtó képviselőit.